გაკვეთილის მთავარი თემა
|
Telling the story
|
სწავლების საფეხური
|
მე-9 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
6 მოსწავლე
|
გაკვეთილის აქტუალობა
|
მოსწავლე გაეცნობა ახალ წიგნს ინგლისურ ლიტერატურაში
|
კითხვის და ლაპარაკის უნარის განვითარება
შედეგი მიღწეულია ,თუ მოსწავლე
1.შეძლებს „rebeca“ მოთხრობის წაკითხვით შინაარსის გაანალიზებას.
2. შეძლებს საუბრის გაგრძელებას
3.მოთხრობის აზრის დალაგებას შეძლებს სურათების მიხედვით და შეძლებს მოთხრობის შინაარსის გაგრძელებას თავისი შეხედულებისამებრ
| |
წინასწარი ცოდნა
|
.მოსწავლეებს შეუძლია კონტექსტის მეშვეობით წინადადების შინაარსის გაგება.შეუძლიათ აგრეთვე სიტყვების წარმოება,მაგალითად ზმნა-არს. სახელი, არს.სახელი-ზედსართავად
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
შეფასდება ბავშვის საუბრის უნარი წინასწარ შედგენილი შეფასების რუბრიკის მიხედვით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
პატარა ბარათები ახალი
სიტყვებისათვის,სურათები,კომპიუტერი,ინტერნეტი,დაფა,ცარცი.სლაიდი
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
A.ფაზა (15 წუთი)
გონებრივი იერიში
დაფაზე დავწერ პირველ პირობით წინადადებას დაშლილს და არეულს ,მათ უნდა შეძლონ ამ წინადადების დალაგება წყვილებში.ამის შემდეგ ბავშვებს ვაჩვენებ წიგნის გარე ყდას და ვთხოვ წაიკითხონ წიგნის წინასიტყვაობა,რომ წარმოიდგინონ რას ეხება წიგნი და ვინ შეიძლება იყოს წიგნის მთავარი გმირი
B.ფაზა(22 წუთი)
წაკითხული შინაარსის მიხედვით მოსწავლეები მასწავლებლებთან ერთად მართავს დისკუსიას :ვინ შეიძლება იყოს ახალი მეუღლე?ასმენინებს მოთხრობის მონაკვეთს ,თანაც აზლევს განმარტებას,რომმთავარია მან გაიგოს ტექსტის შინაარსი
და მოცემული სავარჯიშო გვ.54 9(მოსწავლის წიგნში ) შეასრულოს მოსმენილის მიხედვით.
c.ფაზა(6 წუთი)
მასწავლებელი ახდენს გაკვეთილის შფასებას და შეჯამებას,ის ადგენს თუ როგორ გაიგეს ბავშვებმა ეს ტექსტი და აგრეთვე ის ახდენს მათ შეფასებას წინასწარ დადგენილი რუბლიკის მიხედვით
|
გაკვეთილის მთავარი თემა
|
Telling the story
|
სწავლების საფეხური
|
მე-9 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
6 მოსწავლე
|
გაკვეთილის აქტუალობა
|
მოსწავლე გაეცნობა ახალ წიგნს ინგლისურ ლიტერატურაში
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
კითხვის და ლაპარაკის უნარის განვითარება
შედეგი მიღწეულია ,თუ მოსწავლე
1.შეძლებს „rebeca“ მოთხრობის წაკითხვით შინაარსის გაანალიზებას.
2. შეძლებს საუბრის გაგრძელებას
3.მოთხრობის აზრის დალაგებას შეძლებს სურათების მიხედვით და შეძლებს მოთხრობის შინაარსის გაგრძელებას თავისი შეხედულებისამებრ
|
წინასწარი ცოდნა
|
.მოსწავლეებს შეუძლია კონტექსტის მეშვეობით წინადადების შინაარსის გაგება.შეუძლიათ აგრეთვე სიტყვების წარმოება,მაგალითად ზმნა-არს. სახელი, არს.სახელი-ზედსართავად
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
შეფასდება ბავშვის საუბრის უნარი წინასწარ შედგენილი შეფასების რუბრიკის მიხედვით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
პატარა ბარათები ახალი
სიტყვებისათვის,სურათები,კომპიუტერი,ინტერნეტი,დაფა,ცარცი
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
A.ფაზა (15 წუთი)
გონებრივი იერიში
დაფაზე დავწერ პირველ პირობით წინადადებას დაშლილს და არეულს ,მათ უნდა შეძლონ ამ წინადადების დალაგება წყვილებში.ამის შემდეგ ბავშვებს ვაჩვენებ წიგნის გარე ყდას და ვთხოვ წაიკითხონ წიგნის წინასიტყვაობა,რომ წარმოიდგინონ რას ეხება წიგნი და ვინ შეიძლება იყოს წიგნის მთავარი გმირი
B.ფაზა(22 წუთი)
წაკითხული შინაარსის მიხედვით მოსწავლეები მასწავლებლებთან ერთად მართავს დისკუსიას :ვინ შეიძლება იყოს ახალი მეუღლე?ასმენინებს მოთხრობის მონაკვეთს ,თანაც აზლევს განმარტებას,რომმთავარია მან გაიგოს ტექსტის შინაარსი
და მოცემული სავარჯიშო გვ.54 9(მოსწავლის წიგნში ) შეასრულოს მოსმენილის მიხედვით.
c.ფაზა(6 წუთი)
მასწავლებელი ახდენს გაკვეთილის შფასებას და შეჯამებას,ის ადგენს თუ როგორ გაიგეს ბავშვებმა ეს ტექსტი და აგრეთვე ის ახდენს მათ შეფასებას წინასწარ დადგენილი რუბლიკის მიხედვით
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий